۱-ابتدا وارد سایت  به نشانی http://ara-tour.ir شوید.
۲-از قسمت منوی اصلی و ارد لیست تورها شوید و یا تور موردنظر خود را انتخاب کنید.
۳-در صفحه ی هر تور اطلاعاتی نظیر تاریخ،مکان و توضیحات و تصاویر وجود دارد،زمانیکه قصد خرید آنلاین همان تور را داشتید روی دکمه ی خرید آنلاین تور کیک کنید.
۴-در صفحه ی قوانین و مقررات پس از خواندن قوانین خرید و تایید ،تیک تایید شرایط را بزنید تا به مرحله ی بعد بروید.
۵- در این مرحله بایستی فرم و مشخصات خود و همراهانتان را به درستی وارد کنید زیرا وارد نکردن شماره و کد ملی همراه و خریدار به منزله ی عدم بیمه شدن و تایید نشدن ثبت نام است.

۶-چنانچه خریدارجز شرکت کنندگان تور است حتما تیک خریدار جزء شرکت کننده تور است را بزنید تا تعداد شما به درستی محاسبه گردد.
۷-در قسمت نحوه آشنایی و تعداد سفرها به سوالات به درستی پاسخ دهید تا در موارد بعدی شامل تخفیف و ویژه برنامه ها شوید.
۸-چنانچه توضیح خاصی برای سفر گروهی و یا انفرادی خود دارید در قسمت توضیحات درج کنید.
۹-در آخر روی دکمه ی ارسال کلیک کنید تا به درگاه پرداخت متصل شوید
۱۰-در صفحه ی درگاه پرداخت روی دکمه ی واریز از طریق کارت های شتاب کلیک کنید.
۱۱-در صفحه ی پرداخت اینترنتی بایستی شماره کارت و رمز اینترنتی که همان رمز دو می باشد و cvv2 و تاریخ انقضا و کارت خود و ایمیل را وارد کنید و دکمه ی پرداخت را بزنید تا خرید شما انجام شود.
۱۲-پس از خرید و واریز وجه به حساب آراتور شما پیام خرید موفق را دریافت خواهید کرد همچنین یک فایل pdf از بلیط خود می توانیددانلود و پرینت کنید و در روز تور همراه خود بیاورید . همچنین می توانید از روی صفحه ی خرید که اطلاعات خرید شما شامل نام شرکت کنندگان را تایید می کند اسکرین شات گرفته و نزد خود نگه دارید.

?نکات قابل توجه در صورت بروز مشکل:
-در صورت امکان بهتر است خرید خود را با کامپیوتر و یا لپ تاپ و مرورگرهای آپدیت شده گوگل کروم و یافایرفاکس انجام دهید.در صورتی که با گوشی خرید می کنید نیز بهتر است با مرورگر گوگل کروم خرید کنید.
-چنانچه در اتصال به درگاه پرداخت مشکل دارید بهتر است صفحه را بسته و در دقایقی بعد دوباره امتحان کنید و از زدن دکمه ی بازگشت در خرید اجتناب کنید.
-اگر پس از خرید پول از حساب شما کم شده ولی برای شما خرید ناموفق زده اطلاعات خود را به اپراتور خرید ارسال کنید تا خرید شما بررسی گردد و از  تکرار خرید  پرهیز کنید.