عقرب گزیدگی و روش های درمان

 

برای راهنمایان گردشگری طبیعت و کسانی که به مناطق کویری و صحرایی سفر می کنند یا در این مناطق زندگی می کنند، داشتن دانش مربوط به عقرب زدگی و روش های درمان الزامی است. وقتی در تور و سفر، راهنمایان اطلاعات لازم در این مورد دارند، شما به عنوان مسافر با خیال آسوده تری به سفر به مناطق کویری می روید. در بیشتر مناطق کویری و خشک یکی از بندپایان به نام عقرب یا همان کژدم زندگی می کند. همچنین، از جمله نکات مهم برای افرادی که عاشق طبیعت گردی هستند به جز راهنمایان، مراقبت از خود در مقابل نیش حشرات و خزندگانی مانند عقرب و مار است. در این مطلب علائم مربوط به عقرب گزیدگی و در نهایت روش های درمان آن را به شما معرفی می کنیم. در هر منطقه ای که می روید مراقب خود باشید و با پوشش مناسب و ایمن به کویر یا طبیعت سفر کنید.

تنها سفر کردن

به دلایل مختلف هنوز تنها سفر کردن برای بخشی از مردم کاری عبث و شاید حوصله سر بر محسوب شود. اما از آنجایی که آن هایی که تنها سفر می کنند تعدادشان روز به روز بیشتر می شود، این حس کم و بیش از میان مردم رفته و تغییر خواهد کرد. اینکه چطور تنها سفر کنیم اصلا ترسی ندارد و شاید بیشترین نگرانی از این باشد که بقیه بخواهند این کار را قضاوت کنند و یا اینکه افراد نتوانند در طول سفر از پس خود برآیند. اما اگر دلتان هوس سفری تنهایی کرد، باید بدانید که قطعا می توانید این کار را انجام داده و از آن نهایت لذت را ببرید.

گل ها در ذات یکی از ظریف ترین و زیباترین مخلوقات خدا هستند. هر جا که گل باشد، گویی اتفاقی خوش افتاده است و آن قدر اتمسفر خوب و مثبت حتی در جریان هوای آن مکان به وجود می آورند که باعث حسی خوب در درون هر شخصی می شوند. همانطور هم که می دانید گل ها دارای انواع و اقسام بسیار فراوانی هستند که معرفی کردن حتی یک سوم از این گونه ها نیز در یک مطلب به صورت خلاصه هم نمی گنجد اما ما امروز می خواهیم یکی از عجیب ترین گل های جهان را به نام رز صحرایی را به شما معرفی نماییم. محل وجود این گل ها در برخی از نقاط صحرایی دنیا است و به همین دلیل به آن رز صحرایی می گویند اما باید بدانید که این گل ها از هیچ دانه و قلمه ای رشد نمی کنند!

غار چال نخجیر

بدون شک یکی از زیباترین جلوه های خلقت خداوند را می توان در غارها یافت. غارها، شگفتی هایی هستند که خالق یکتا هنرمندانه نقش آن ها را در دل کوه ها و صخره ها تراشیده است. این جاذبه های طبیعی هر ساله پذیرای طبیعت گردان و گردشگران بسیاری هستند که برای لذت بردن از این خلقت شگفت انگیز به آن ها سفر می کنند. یکی از زیباترین غارهای آهکی ایران یا حتی جهان، غار چال نخجیر است. با الی گشتهمراه شوید تا با هم سری به این غار شگفت انگیز و منحصر به فرد بزنیم.

download-10

چال نخجیر کجاست؟

یکی از زیباترین شگفتی های طبیعت، در استان مرکزی در ۱۱ کیلومتری شمال شرقی  شهرستان دلیجان (حد فاصل نراق – دلیجان) و در دامنه های کوهی به نام تخت به ارتفاع ۱۷۱۶ متر از سطح دریا قرار گرفته است. این غار که به دوران سوم زمین شناسی تعلق دارد، در سال ۱۳۶۸ و پس از حفاری های سازمان آب دلیجان، شناسایی و کشف شد و در در سال ۸۱ در فهرست آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.

دمای هوای داخل غار همانند بسیاری از غارهای دیگر در تمام فصول ثابت و بین ۷ تا ۱۴ درجه سانتی گراد می باشد. غار طبقاتی چال نخجیر دارای سه طبقه است و طبقه اول و زیرین غار دارای سفره آب زیرزمینی و دریاچه ایست که در عمق ۶۱ متری از سطح غار قرار دارد و ۱۹ متر نیز عمق آن است. طبق نظر زمین شناسان طول این غار حدود ۱۲ کیلومتر تخمین زده شده است که تا به امروز ۶ کیلومتر ازآن کشف شده است.

دو طبقه از این غار شگفت انگیز به طول ۱۲۰۰ متر با ایجاد مسیرها و پله هایی خاص برای بازدید گردشگران کف سازی و آماده شده است. نور پردازی های زیبای این غار بر روی بلورهای کلسیت و اشکال متنوعی که شبیه به انسان و برخی حیوانات از جمله عقاب و لاک پشت هستند، در کنار دیگر تندیس های بزرگ جسه و آویزه های بلورین، چشم هر بیننده ای را متحیر و مبهوت خود می کند.

۷-۸

غار چال نخجیر از ارزشمند ترین غارهای آهکی دنیاست. اشکالی که به دلیل رسوبات آهکی درون غار ایجاد شده اند، از زیباترین و بهترین نمونه های این رسوبات در دنیا هستند. این غار مربوط به دوران سوم زمین شناسی است و سنش حدودا ۷۰ میلیون سال برآورد شده است. طی میلیون ها سال، حرکت معکوسی گسل باعث ایجاد دالان ها، دهلیزها، راهروها و حوضچه های بسیار زیبایی شده است که از آن به نام غار چال نخجیر یاد می کنیم

از همان بدو ورود به غار، چشمانتان به جمال آن روشن خواهد شد! سقفی بسیار بلند، و اشکالی متنوع و بلورین شما را شگفت زده خواهد کرد. نگران گم کردن راه نباشید، مسیری که برای بازدید عموم در نظر گرفته شده است، مشخص و امن است. درون این غار، باید قوه تخیل خود را به کار ببندید و شروع به تشبیه کردن اشکالی که می بینید با حیوانات مختلف کنید. برای تالارهای اینجا اسم هم گذاشته اند، تالارهایی با نام های عروس، گل کلمی، آبشارگلی، هیولا و… اما شاید زیباترین تالار این غار، تالار چهل ستون باشد. این تالار دنیاییست از رسوباتی به رنگ های مختلف که مانند دانه های انار با نظمی خاص کنار هم قرار گرفته اند.

بر روی دیواره های این غار مملو از توده های گل کلمی، اسفنج های آهکی و بلورین و قندیل هاییست که حاصل رصوبات دولومیتی و آهکی آن است.

از نکات جالب توجه در این غار این است که نباید نگران ایجاد مشکل تنفسی برای خود باشید. چرا که تهویه طبیعی آن، وظیفه خود را به بهترین نحو انجام می دهد و شما در طول مسیر احساس تنگی نفس نخواهید کرد.

وجه تسمیه غار

در گذشته ای نه چندان دور، حکمرانان و شکارچیان، شکار خود را به یک منطقه پست و گود به نام چال نخجیر هدایت می کردند تا حیوان امکان فرار نداشته باشد. چال به همان معنی چاله و مکان پست است و نخجیر هم که به معنای شکارگاه است.

بهترین زمان سفر به این غار

همان طور که گفتیم هوای درون غار چال نخجیر در تمام فصول ثابت است. بنابراین بازدید از این غار در تمام فصول امکان پذیر است. ولی اگر خواهان این هستید که از زیبایی های بیرون غار و جاذبه های اطراف هم بهره ببرید، پیشنهاد ما به شما سفر به این منطقه در فصل بهار است.

نحوه دسترسی به غار

کوله بار خود را ببندید و راهی استان مرکزی شوید. بعد از گذشتن از شهر دلیجان، باید وارد جاده نراق شوید. حدود ۱۰ کیلومتر بعد تابلویی شما را به سمت غار هدایت خواهد کرد.

چشمه های آبگرم محلات

در سفر خود به این منطقه می توانید همزمان در یک روز سری هم به چشمه های آبگرم محلات بزنید. این چشمه ها از شهرت بسیار زیادی در استان مرکزی و همچنین سر تا سر ایران برخوردار است. آب گرم محلات نیز در ۱۵ کیلومتری شمال شرق این شهرستان و در ارتفاعات آن قرار دارد. رسیدن به این آبگرم از طریق جاده دلیجان – محلات و جاده اصلی قم – اصفهان (از طریق جاده دو دهک – خورهه) امکان پذیر است. استحمام در این چشمه های شفا بخش، اثرات مفید بسیاری بر سلامت جسمی و روحی انسان دارد. آب این چشمه از دسته آب های هیپورترمال است که در درمان بیماری های کبدی، صفراوی، کلیوی و گوارشی و به ویژه بیماری های رماتیسمی و پوستی موثر است.

این مجتمع دارای دو مجموعه مردانه و زنانه است که هرکدام دارای استخر شنا، وان و دوش های انفرادی هستند. در این منطقه تعداد زیادی مسافرخانه و مهمان پذیر قرار دارد که سالانه پذیرای جمعیت زیادی از گردشگران هستند.

سخن نهایی

همانطور که می دانید، برای ایجاد هر یک از اشکالی که داخل غارها میبینید، میلیون ها سال زمان نیاز است. بنابراین در ماجراجویی خود درون غارها هرگز به این رسوبات شکننده دست نزنید. این جمله معروف را همواره به خاطر خود بسپارید: در سفر به طبیعت، تنها چیزی که از شما به جای میماند رد پای شما، و تنها سوقاتی که با خود می برید عکسهایتان هستند. البته در این غار فلاش دوربینتان را خاموش کنید، زیرا که عکسبرداری با فلاش ممنوع است.

گر به سوئیس سفر کنید و سری به دریاچه مشهور ژنو بزنید احتمالا از دیدن یک چنگال غول پیکر که در ساحل دریاچه غافلگیر خواهید شد. دریاچه ژنو که به فرانسوی Lac Léman نامیده می شود در شهر ویوی (Vevey) و بین لوزان و مونترو قرار دارد و یکی از دریاچه های معروف سوئیس است.

داستان از کجا شروع شد؟

چنگال غول پیکر یا لافورشت (La Fourchette) نخستین بار در سال ۱۹۹۵ در دریاچه ژنو فرو رفت! در واقع، این چنگال برای گرامیداشت دهمین سالگرد موزه غذا و مواد غذایی ویوی در این محل قرار داده شد. اما متاسفانه اجازه به دلایلی زیبایی شناختی دریاچه اجازه ماندن چنگال در این مکان داده نشد و چنکال غول پیکر به باغی در لوسرن فرستاده شد. این چنگال چندین سال در آن باغ بود تا اینکه حدود ۱۰ سال بعد چنگال به مکان اولیه اش برگشت. در سال ۲۰۰۸ در جریان پتیشین و آراء مردمی شواری شهر اجازه داد که چنگال غول پیکر به دریاچه ژنو برگردد و در آنجا باقی بماند.

از آن زمان به بعد، چنگال غول پیکر به یکی از جاذبه های گردشگری منطقه و نماد دریاچه ژنو تبدیل شده است. شهرت این چنگال به حدی است که حتی از موزه مشهور چارلی چاپلین هم محبوب تر شده است و اولویت اول گردشگران به شمار می رود.

این چنگال غول پیکر ۸ متر ارتفاع دارد و تا مدت ها به عنوان بلندترین چنگال دنیا شناخته می شد تا اینکه چنگالی بلندتر در میسوری ساخته شد و رکورد را از آن خود کرد. اما اهالی منطقه آنقدر روی چنگالشان تعصب دارند که معتقدند چنگال دریاچه ژنو ظرافت و زیبایی بیشتری دارد. البته باید بگوییم که این حرف صرفا از روی تعصب نیست و اگر شما هم این چنگال غول پیکر را از نزدیک ببینید حتما با این گفته موافق خواهید بود.

giant-fork

سازنده این چنگال غول پیکر کیست؟

چنگال غول پیکر ۸ متر طول و ۱٫۳ متر عرض دارد و از جنس فولاد ضدزنگ ساخته شده است. این چنگال در واقع بخشی از موزه غذای آلیمانتاریوم (Alimentarium) است که در شهر ویوی قرار دارد. در این موزه نمایشگاهی جالب و تماشایی از غذاهای منطقه و همینطور تاریخچه شرکت معتبر و بین المللی نستله قرار دارد.

چنگال غول پیکر دریاچه ژنو توسط هنرمند سوئیسی، ژان پیر زاگ و جورج فاور برای دهمین سالگرد موزه  آلیمانتاریوم طراحی و ساخته شد. این چنگال در ابتدا در ساحل مقابل مقابل موزه قرار داشت و به مدت یک سال در آنجا بود. تا اینکه همانطور که گفتیم به دلایل مخالفت های شهرداری چنگال به محلی دیگر منتقل شد و در سال ۲۰۰۹ مجددا به دریاچه ژنو برگشت و نزدیک به ساحل در دریاچه فرو رفت!

چنگال غول پیکر دریاچه یکی از دیدنی های این دریاچه است و عکس گرفتن در کنار این دریاچه به یکی از سرگرمی های محبوب گردشگران تبدیل شده است.

geneva-fork

دریاچه ژنو

دریاچه ژنو که به زبان فرانسوی Le Lac Leman نامیده می شود یکی از جاذبه های پرطرفدار سوئیس است. این دریاچه در شمال رشته های آلپ قرار دارد و بین دو کشور سوئیس و فرانسه واقع شده است. دریاچه ژنو یکی از بزرگ ترین دریاچه ها در اروپای غربی به شمار می رود و بخشی از آن در سوئیس و بخش دیگر در فرانسه قرار دارد. مسافرانی که به این دریاچه می آیند می توانند یک روز لذتبخش را در کنار دریاچه بگذرانند و از تفریحات آبی لذت ببرند. می توانید سوار قایق و کشتی های تفریحی بشوید و گشتی روی دریاچه زیبای ژنو بزنید. احتمالا در گشت و گذارتان از کنار دریاچه غول پیکر نیز عبور خواهید کرد و می توانید عکس هایی فوق العاده از این چنگال بگیرید. دریاچه ژنو به ویژه هنگام غروب آفتاب منظره بسیار زیبایی ایجاد می کند و تماشای آن بسیار لذتبخش خواهد بود.

چه فصلی به دریاچه ژنو برویم؟

در هر فصلی می توان به دریاچه ژنو سفر کرد و از زیبایی بی نظیر آن لذت برد. اما به ویژه در فصل بهار و پاییز کشتی کروز هرروز مسافران را به تفریح روی دریاچه می برد. در این دو فصل مناظر طبیعی اطراف دریاچه نیز بسیار زیبا و مسحور کننده می شود و چشم اندازی فوق العاده به وجود می آورد. اما در فصل زمستان نیز این دریاچه بسیار زیبا می شود و مسافرانی که برای استفاده از پیست های اسکی سوئیس به این کشور سفر می کنند حتما سری به دریاچه ژنو نیز می زنند.

موزه نستله!

موزه آلیمانتاریوم در واقع به شرکت مشهور نستله تعلق دارد و خود به تنهایی یکی از جاذبه های گردشگری شهر ویوی به شمار می رود. این موزه آنقدر سرگرم کننده است که به راحتی می توانید ۳-۴ ساعت در آن وقت بگذرانید و متوجه گذر زمان نشوید. ساختمان موزه بسیار زیبا و قدیمی است و در حقیقت، دفتر مرکزی شرکت نستله از سال ۱۹۳۶ تا ۱۹۸۵ بوده است. در این موزه می توانید تاریخچه ای از فعالیت های نستله از آغاز تا به امروز را ببینید و با محصولات مختلف نستله در گذر زمان آشنا شوید. این موزه در ۳ طبقه واقع شده و در هر طبقه سرگرمی های مختلفی برای بازدیدکنندگان وجود دارد. می توانید چشایی و بویایی خودتان را امتحان کنید و در بازی های کامپیوتری شرکت کنید. محصولات قدیمی نستله در بسته بندی قدیمی آن ها وجود دارد که بسیار نوستالژیک و جالب است. پوسترهای تبلیغاتی قدیمی و دستگاه های فروش محصولات نستله که در دهه های گذشته استفاده می شده در این موزه قرار دارد.

اما این موزه تنها راجع به نستله نیست. با بازدید از این موزه می توانید اطلاعات بسیار زیادی در مورد غذا و بدن به دست بیاورید. غذاهای ملل و نحوه تهیه آن ها، تاریخچه کشاورزی و سیر تحول ما از کشاوری به سوپرمارکت های بزرگ را می توانید در یک نظر مشاهده کنید. در این موزه یک آشپزخانه موضوعی نیز وجود دارد و ظرف و ظروف و وسایل آشپزی کشورهای مختلف دنیا به نمایش گذاشته شده است. این آشپزخانه بسیار جذاب است و انواع آشپزی های ملل و نحوه تهیه غذاها را می توانید ببینید و اطلاعات خوبی کسب کنید.

شهر جهنمی در ایالت اوهایو

در بخش شمالی شهرستان سامیت در ایالت اوهایو روستایی قدیمی وجود دارد که به خاطر اتفاقات ترسناکی که در آن اتفاق افتاده و افسانه هایی که درباره اش ساخته شده به شهر جهنمی معروف است. با اینکه اسم این روستان «بوستون میلز» است اما امروز همه دیگر اینجا را به نام شهر جهنمی می شناسند

شهرستان ماسال دو بخش مرکزی و شاندرمن دارد که هر دو آنها بهشتی دست نخورده در طبیعت به شمار می آیند.در شهرستان ماسال بیش از ۱۷ غار بزرگ و کوچک وجود دارد که بزرگترین آنها غار ” آویشو” است که بین مناطقی همچون ” تائی بنه”، “انده چو” و” خماسون ” در بستر دره ای کم آب قرار دارد.این غار شگفت انگیز که در حوزه جغرافیایی بخش “شاندرمن” شهرستان ماسال واقع شده از بزرگترین غارهای گیلان و در نوع خود یکی از کم نظیرترین غارها در سطح کشور است.

تاریخ ساخت این برج بازمی‌گردد به چیزی حدود هفتصد سال پیش! یعنی سال ۱۳۸۴ میلادی. در آن زمان این برج با نام مسیح، در دوران بیزانس و در امپراتوری رم شرقی ساخته شد. برج مسیح و یا همان گالاتا امروزی با ارتفاع ۶۷ متر برای سال‌ها بلندترین برج استانبول و یا قسطنطنیه شناخته می‌شد.

این روزها دیگر سفر و مخصوصا سفرهای کاری را نمی توان بدون تلفن همراه تصور کرد. برنامه های جانبی تلفن همراه آنقدر سفر و مسافرت را راحت کرده که بیشتر گردشگران قبل از سفر به دنبال اپلیکیشن های مهمی می گردند تا با ریختن آن ها در تلفن همراهشان سفری بدون دردسر و راحت را تجربه کنند.  اما برای اینکه در استفاده از تلفن همراه در سفر برایتان مشکلی پیش نیاید لازم است تا یک سری لوازم جانبی موبایل را حتما در سفر همراه خودتان داشته باشید تا بتوانید به راحتی از امکانات تلفن همراهتان استفاده کنید.

شارژر قابل حمل

گوشی تلفن همراه با اپلیکیشن های متنوعی که دارد در هر کاری بدردتان می خورد برای همین بیشتر وقت ها در دستتان است و استفاده از آن خیلی زیاد است پس اصلا عجیب نیست همانطور که گرم استفاده از آن هستید ناگهان با پیغام باتری لو روبرو شوید. تقریبا هر نقطه ای بر روی زمین به شبکه اینترنت وصل است و این فقط پیغام باتری لو است که می تواند جلوی کانکت شدنتان به اینترنت را بگیرد! چون در سفر هستید به راحتی به پریز برق دسترسی ندارید پس در این حالت هیچ چیزی مثل شاژر قابل حمل به دردتان نمی خورد. ضروری ترین وسیله در لیست لوازم جانبی ضروری گوشی همراه، شارژر قابل حمل است. این وسیله در سفرهای بین المللی آنقدر مهم است که گاهی حتی می تواند جانتان را نجات دهد! این شارژرهای قابل حمل در اندازه همین تلفن های هوشمند هستند و با آن خیالتان راحت است که حالا که در بیرون خانه هستید هیچ وقت تلفن همراه و یا لپ تاپ تان خاموش نمی شود و بدون شار نمی ماند. حتما قبل از سفر پاور بانک خود را کاملا شارژ کنید تا بتوانید از آن برای شارژ گوشی استفاده کنید. بسته با مدل شارژر می توانید با یک بار شارژ آن ۳ تا ۴ بار تلفن همراه خود را کاملا شارژ کنید.

گوشی تلفن همراه با اپلیکیشن های متنوعی که دارد در هر کاری بدردتان می خورد برای همین بیشتر وقت ها در دستتان است و استفاده از آن خیلی زیاد است پس اصلا عجیب نیست همانطور که گرم استفاده از آن هستید ناگهان با پیغام باتری لو روبرو شوید. تقریبا هر نقطه ای بر روی زمین به شبکه اینترنت وصل است و این فقط پیغام باتری لو است که می تواند جلوی کانکت شدنتان به اینترنت را بگیرد! چون در سفر هستید به راحتی به پریز برق دسترسی ندارید پس در این حالت هیچ چیزی مثل شاژر قابل حمل به دردتان نمی خورد. ضروری ترین وسیله در لیست لوازم جانبی ضروری گوشی همراه، شارژر قابل حمل است. این وسیله در سفرهای بین المللی آنقدر مهم است که گاهی حتی می تواند جانتان را نجات دهد! این شارژرهای قابل حمل در اندازه همین تلفن های هوشمند هستند و با آن خیالتان راحت است که حالا که در بیرون خانه هستید هیچ وقت تلفن همراه و یا لپ تاپ تان خاموش نمی شود و بدون شار نمی ماند. حتما قبل از سفر پاور بانک خود را کاملا شارژ کنید تا بتوانید از آن برای شارژ گوشی استفاده کنید. بسته با مدل شارژر می توانید با یک بار شارژ آن ۳ تا ۴ بار تلفن همراه خود را کاملا شارژ کنید.

هدفونی که جلوی سر و صدا را بگیرد

وقتی در سفر هستید خیلی از چیزها را می توانید کنترل کنید اما سرو صدای محیط اطراف یکی از چیزهایی است که کنترلش از دستتان خارج است! اما شما در این جور مواقع یک راه حل خیلی خوب دارید و می توانید با یک هدفونی که جلوی سرو صدا را می گیرد یک محیط آکوستیک بین خود و مسافران پرحرف اطرافتان به وجود بیاورید. با این هدفون هم می توانید تماس های تلفتی خود را جواب بدهید و هم موزیک گوش بدهید و کاری هم با محیط شلوغ اطرافتان نداشته باشید! این وسیله یکی از لوازم ضروری سفر است چون ممکن است گاهی در طول سفر ناخواسته در محیط های شلوغی قرار بگیرید که تحمل بودن در آنجا کمی سخت باشد و یا دوست نداشته باشید که حرف هایی که دو مسافر کناریتان می زنند را گوش دهید در این صورت اگر راه فراری نداشته باشید تنها راه حل همین هدفون است.

موبایل-و-لوازم-جانبی-آن

هارد قابل حمل

آیا با برنامه های سنگینی که در تلفن همراهتان ریخته اید احساس می کنید گوشی تان آهسته شده و گاهی هنگ می کند؟ می توانید با یک درایو خارجی فشاری که روی گوشی همراهتان هست را کم کنید. با این حافظه جانبی به بیشتر از ۲ ترابایت حافظه اضافی دسترسی دارید و خیلی راحت می توانید بیشتر برنامه های سنگین را برروی آن بریزید و نگرانی ای هم از بابت پر شدن حافظه موبایلتان نداشته باشید. بیشتر هاردهای قابل حمل از تکنولوژی رمزگذاری استفاده و برای مدارک مهم کاری امنیت زیادی را ایجاد می کنند. می توانید با خرید یک هارد خارجی بیسیم بدون اینکه به کابل نیاز داشته باشید برنامه هارا بین تلفن و هارد جابجا کنید.

 

قاب محافظ گوشی

چیزی که بیشتر از گارانتی برای گوشی تان اهیت دارد این است که یک قاب محافظ خیلی خوب برای گوشی تان داشته باشید. یکی از چیزهایی که می تواند حسابی سفرتان را خراب کند این است که گوشی تان ناگهان از دستتان لیز بخورد و  صفحه آن چند تکه شود! با اینکه هنوز هم استفاده از همین گوشی با صفحه شکسته می تواند راحت تر از استفاده از گوشی های قدیمی باشد اما حداقل باید تا پایان سفر صبر کنید تا گوشی را تعمیر و یا عوض کنید. شاید هنوز هم بتوانید با این گوشی کار کنید اما مطمئنا سفر با گوشی سالم و نشکسته خیلی بهتر است! برای مسافران حرفه ای یک قاب گوشی محکم یکی از ضروریات سفر است. اینکه گوشی ناگهان از دستتان بیفتد یک اتفاق کاملا اجتناب ناپذیر است پس گوشی خودتان را با یک قاب محکم و ضد آب کادو پیچ کنید و با این کار از چند میلیون پولی که برای خرید گوشی صرف کردید محافظت کنید.

هات اسپات قابل حمل

اگر دوست ندارید به دورانی برگردید که در محیط های ناآشنا و جدید به دنبال وای فای رایگان می گشتید باید همراه خودتان یک وای فای قابل حمل و شخصی داشته باشید. شاید بگویید این هات اسپات خیلی لوکس و هزینه بر است اما اگر زیاد به سفر می روید این وسیله می تواند در وقت و پولتان صرفه جویی زیادی بکند فقط باید قبل از خرید مطمئن شوید که این دستگاه با گوشی همراهتان سازگار باشد.

لوازم ضروری دیگر

یادتان نرود که وسایل ضروری دیگر مثل شارژر و کابل های USB را همراه خودتان ببرید. با بردن همه این وسایلی که در بالا به آن ها اشاره شد می توانید با «اداره شخصی کوچکی» که برای خودتان درست کرده اید هر جایی که دوست داشتید از سواحل استوایی گرفته تا هتل های لوکس به راحتی سفر کنید. اینطوری کار کردن در جاده هم کار سختی نیست و حتی کار راحتی است. اگر می خواهید اطلاعات ضروری دیگری درباره سفر و تکنولوژی های جدید بدست بیاورید پست های آینده ما را هم دنبال کنید  و با نکات به روز در این زمینه آشنا شوید.